Zsuzsi barátnôjénél Óbudán, a panel negyedik emeletén félrdeolt a karácsonyfa. :-) Pedig az sincs közel.
Itt a térkép, epicentrum a jobb alsó sarokban, koordinátákkal jelezve:

A magyar földrengésjelzô hálózat publikus szájtját, a foldrenges.hu-t úgy tûnik túlterhelték, az elérhetetlennek bizonyult. Szerencsére az egyik legérzékenyebb hazai mûszercsoport a Geofon-hálózatban üzemel Piszkéstetôn és bár az ô közvetlen szeizmogramjuk sem mûködött az esemény után, a belsô hálózaton az adatok kimentek és a német Geofon egyik állomásáról le lehetett olvasni a numerikus eredményt. Így nézett ki:

Az USGS honlapja nem jelzett semmit, meglepô módon a szlovákok és az osztrákok sem. Az EMSC igen, de magnitudo megadása nélkül és kissé nyugatabbra helyezte az epicentrumot. Érdekesség, hogy ôk jelzik a térségben utoljára feljegyzett rengés dátumát is: 1763 június 28. :-) Mondjuk az jóval nagyobb volt, 6.2 magnitudora becsülték.

A piszkéstetôi szeizmogram:

A budapesti állomás gyakorlatilag ugyanezt ábrázolta, csak a közelség miatt nagyobb amplitudóval, nem ennyire látványos. Érdekes, hogy bár Piszkéstetô messzebb van, mint a Penc, a penci obszervatórium mûszerei közel nem jeleztek ekkora aktvitást, ha nem tudnám hol kell keresni, nem is venném észre, hogy érzékeltek földmozgást. Gondolom, más mûszerekkel dolgoznak. A pár száz kilométerrel messzebb, az ukrán határnál fekvô Tarpa érzékelôi viszont gyönyörû képet rajzoltak, nagyon szép, tiszta adatsor.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése